Geoblog.pl    robert64    Podróże    Indie - Bombaj-Goa-Kerala-Andamany 2009    Promy czasem kursuja, czasem nie… Czasem szybciej, czasem…

Promy czasem kursuja, czasem nie… Czasem szybciej, czasem…

Indie, Port Blair

22/23 marca

O godzinie 14.00 wyruszylismy promem do Port Blair. Pamietajac o klopotach z kupieniem biletow tamze i sluchajac rad naszej sasiadki Noah (tej od nurkowania), zamowilismy bilety u chlopaczka ktory dowodzil chatkami – Radza. Radz przyniosl nam je do pokoju i nie musielismy sie o nic wyklocac w Jetty. Mialo to jednak swoja cene, bo zamiast 195 rp, bilety kosztowaly 2 razy drozej. Ale chyba bylo warto, gdyz bedac w porcie przez 30 minut nie dowiedzialem sie nawet o ktorej jest prom – wszyscy mnie olewali. A co tu mowic o kupowaniu… Niestety w trakcie drogi okazalo sie ze prom sie wlecze (byl znacznie wiekszy niz ten ktorym jechalismy na Havelock) i zamiast oczekiwanych przez nas 2 godzin, plynal 4… Ale za to bylo miejsce i czas na gry i zabawy towarzyskie, bo kapitan promu rozegral na pokladzie mecz z oficerem w badmingtona. Zgadnijcie kto wygral?

Po drodze poznany jeszcze na Havelock Hindus, dal nam namiar na bardzo fajny hotel w Port Blair (Citi Heart). Prowadzi go muzulmanska rodzina, jest czysciutko i bardzo milo. Postanowilismy zostawic tu wszystkie bagaze, poplynac na Neil Island i wrocic 2 dni przed wylotem do Chennai, bo Zajac i Felek chca (zreszta ja tez) obejrzec miejscowe Akwarium (czyli to czego nie zobaczylismy pod woda, bo nam ucieklo) i poplynac na Ross Island.

Wieczorkiem zimne piwo i barracuda z pieca tandoori, a nastepnego dnia o 12.30 wyplywamy na Neil Island.

Wstalismy rano i probowalismy wymienic pieniadze. Pierwsze miejsce – “OK wymienimy, ale okolo 12.00 jak bedziemy miec cos w kasie”; drugie miejsce – “Niestety, jest teraz ostatni tydzien roku budzetowego i nic nie wymieniamy – wpadnijcie 1 kwietnia” (prima aprilis?!); trzecie miejsce – szef jest zajety, przyjdz wieczorem”. W tej sytuacji zrobilem jak to mowi Paula tzw. “foszke” i kazalem taksowkarzowi jechac do banku. Nasz driver pomagal caly czas, wiec przeprowadzil mnie przez tlum i doprowadzil do odpowiedniego okienka na zapleczu. Tam uslyszalem ze pani ktora jest kasjerka, zachorowala i zapraszaja jak wyzdrowieje! W banku (State Bank of India) bylo ok. 20 okienek i klebil sie tlum okolo 200 Hindusow! A jedna pani zachorowala i dupa blada z wymiany!

Wpadlem na pomysl zeby pojechac na lotnisko i dziekuje za to samemu sobie. Najlepszy kurs, minimum biurokracji. Doladowalismy karty telefoniczne, wypilismy po szybkim piwku w naszej zaprzyjaznionej, piwnej knajpce i stawilismy sie w kasach przy promie. A tam pani mowi ze dzisiaj wyjatkowo byl tylko jeden prom na Neil, rano. Paula, wyobrazasz sobie moja “foszke”?

Wrocilismy wiec do hotelu uprzednio kupujac bilety na 6 rano we wtorek i pozerajac kolejna barracude i snap fishera. Dzieki temu moge Was wszyskich pozdrowic, co czynie w imieniu calej TROJKI!

Paula:-)
Paula:-) - 2009-03-23 15:21
Oj Sulku, Sulku.. Ja tez bym strzelila foszke, baa foszysko! Usmialam sie przy tym Twoim wpisie:-). Pozdrawiam i powodzenia!

Klepecka
Klepecka - 2009-03-23 20:09
Cześć chłopaki,
Szkoda, że nie wrzucacie fotek od dłuższego czasu.
Fajna ta Wasza podróż, ekscytująca i ciekawa.
Czy już tęsknicie za rodzinami i koleżaneczkami zwanymi przewodniczkami?

Serdecznie ściskam,
Kasia

Osman
Osman - 2009-03-24 08:58
No właśnie gdzie są zdjęcia z tej pięknej plaży na Andamanach?
Mam nadzieję że wszystko w porządku:)

A&D
A&D - 2009-03-24 12:19
Jestesmy juz w Bombaju i czekamy na Was z masala. Do konca tygodnia mamy zajecia w Cinema City. Kiedy sie zobaczymy. Andamany dla nas w plaw nie dostepne.

Beata R.
Beata R. - 2009-03-24 21:33
Cześć, tu Beata, Władzio i Ignaś. Pozdrowienia z Kazimierza. Nic nie wiem o Waszej podróży bo dopiero pierwszy raz zajrzałam na Twojego bloga Sułku, ale może jeszcze zanim przyjedziecie zdążę sobie poczytać. Mam nadzieję, że jest fajnie. U nas jest też fajnie, moi chłopcy skończyli już pół roku. Pozdrowienia dla Felka i Zająca. Jak tam Wasze opalone, muskularne, piękne ciała, jak przyjedziecie to będziemy sprawdzać ślady po stringach więc opaljcie się ( słońcem oczywiście ) żeby nas nie zawieść. Całuski Beata i Zuza.

Monika i Robert
Monika i Robert - 2009-03-25 20:43
Dzielni i wytrwali z was podróżnicy!!! No ale dobrze,że jeszcze macie co wymieniać....:)Fajnie się czyta twoje wpisy Robert,powinieneś pomyśleć o napisaniu jakiegoś przewodnika po indyjskiej ziemi!!!!Sukces murowany!
Pozdrawiamy współtowarzyszy i życzymy nowych wrażeń.Mamy nadzieję obejżeć więcej zdjęć po waszym powrocie.

Monika i Robert
Monika i Robert - 2009-03-25 20:50
sorki....obejrzeć!!!:) No i oczywiście jakiś filmik tez mile widziany!

A&D
A&D - 2009-03-26 05:34
Czy nie macie telefonu czy zapomnieliscie nasz numer

marko
marko - 2017-10-05 13:35
Witam,czy dostane od was jakas informacje jak kursuja promy z port blair na neil i havelock.pozdr

robert64
robert sulkiewicz