Geoblog.pl    robert64    Podróże    Indie 2011 - Delhi, Varanasi, Agra, Jaipur, Kalkuta, Andamany    Dojechalismy!!!

Dojechalismy!!!

Indie, Delhi

Po bezstresowej podrozy dotarlismy do New Delhi. Po jakiejs godzinie udalo sie nam dopelnic wszystkich formalnosci i wydostalismy sie z lotniska. Taxi z pre paid kosztowalo 320 rp (nam potrzebne byly 2 sztuki). Poniewaz stala tylko jedna taksowka, Dominika, Agata i Bartek wsiedli, a driver powiedzial za poczeka i...odjechal:-) Dogonic ich nie mielismy zadnych szans, bo jechalismy 30 letnim gratem. Scibiorek ku zdumieniu mojej zony, bedacej w Kazimierzu, slal SMS-y (telefon zostawilem w Polsce). Mateusz w koncu znalazl siec, a siec Scibiorka i odnalezlismy sie pod dworcem kolejowym. Z tej okazji zjedlismy sniadanie w formie obiadu w jednej z budek naprzeciwko dworca. Bylo dobre i duzo i nawet nas nie narzneli (sprawdzalem - wszystko wg cennika). Zupelnie gratis w pakiecie bylo towarzystwo szczurka, ktory przygladal sie nam z ciekawoscia. Potem znalezlismy pokoje i zamiast jak pan Bog przykazal isc spac - wyszlismy na miasto. Wymiana kasy (44 rp za dolara - na lotnisku 41rp) i kawa na dachu jednego z domow. Kiedy zapytal sciszonym glosem o piwo, bezszelestnie podszedl kelner z malutka karta. Mozna! Dominika i Agata poszly spac , a reszta wycieczki chodzila do upadlego. Upadek mial miejsce ok. 13.00 Dwie godziny snu i startujemy dalej! Zregenerowani pojechalismy pod Gate of India, a potem spacerkiem poszlismy pod palac prezydenta. Obok palacu jest stadion narodowy i teraz rozgrywane sa mistrzostwa swiata w krykiecie, czyli w narodowym sporcie Hindusow. Szal straszny, wszedzie ogladaja, w knajpach kelnerzy zapominaja o gosciach, sprzedawcy sprzedaja nie to o co prosil klient - szalenstwo! Pod stadionem stalo kilkadziesiat wozow transmisyjnych! Wieczor spedzilismy w innej knajpce na dachu (oczywiscie krykiet w TV na caly regulator). Knajpa sie nie sprawila - zabraklo piwa - wszystko wyzlopalismy!

WlodekJG
WlodekJG - 2011-03-11 11:46
Sułku, a gdzie zdjęcia z upadku? Na takie właśnie czekamy.

Felek
Felek - 2011-03-11 22:05
Pozdrawiam całą ekipę, całuję córcię i ściskam Przyjaciela. Zdjęcia, zdjęcia - na Andamanach trudno będzie z internetem - więc teraz. Wypijcie za mnie King Fishera; tęskni mi się za nim.

Ifa
Ifa - 2011-03-12 00:04
Super, że już miejscu jesteście:) Niezapomnianych wrażeń, samych pozytywnych oczywiście:)

nati
nati - 2011-03-12 08:08
My też kibicujemy, cieszymy się że już jesteście na miejscu, komfortowo i bezproblemowo. Zaglądamy i czekamy na wiadomości i zdjęcia.
Natalia, Bożenka i Krzyś:-)

Krzysztof Fiesta Kubanski
Krzysztof Fiesta Kubanski - 2011-03-13 18:23
z okazji waszej wyprawy wrocilem do moich ukochanych dziel filmowych bollywood - ale raczej aby delktowac sie uroda hindusek - a czy takie laza po ulicach w Delhi ...keep beer( ing ) KKubanski

Gliwicze
Gliwicze - 2011-03-14 18:11
Juz jestesmy w Warszawie i jest wiosna, pozdrawiamy D

green
green - 2011-03-16 07:10
ojojoj nawet trudno wyobrazić sobie wasze szczęście, 3mam kciuki za cała ekipę. Robert pamiętaj o znanym na całym świecie zwrocie grzecznościowym "Robert uspokojsja":) Jedźcie, lećcie i trzymajcie się razem. Zazdroszczę, ale przyjdzie mój czas i będę z wami. Niech Lord Shiva będzie z Wami!!

robert64
robert sulkiewicz