Geoblog.pl    robert64    Podróże    Guca - jedziemy potrąbić!    Zegnaj Guca!

Zegnaj Guca!

Serbia
Serbia, Guča

Wyspani i pelni nowych sil wstalismy z Adasiem w niedzielny poranek. Niestety ostatni poranek w Guca... Wstepnie usciskalismy sie z Radem i Slavka (jego zona). Wstepnie, bo glowne wysciskanie mialo miejsce okolo polnocy. Wyruszylismy na ostatnie plytowe zakupy, na targu zjedlismy kolejny, znakomity obiad i dobici temperatura ulozylismy sie na mala sieste w naszych namiotach. Plecaki spakowane, koce i spiwory zwiniete, ale troche odpoczelismy i wieczorkiem po raz ostatni wpadlismy do naszej knajpki. Ludzi o wiele mniej - festiwal sie konczy. Felek, zgadnij kogo spotkalismy i z kim wypilismy po piwku? Mr Laki Lan we wlasnej osobie (wez pod uwage brak polskich znakow na klawiaturze na ktorej pisze:-) Zespol jedzie do Batumi na wesele, wiec wstapil do Guca. Popilismy, mawet jakies tance Kolo byly, ale wszystko delikatnie, bo o 1-ej wyjazd.
Wieczorem mialo miejsce wspomniane na poczatku, polnocne sciskanie z Rade i jego zona. Zostalismy poczestowani domowym serem, raskija i dostalismy po butelczynie:-) na wynos. Potem zaprzyjazniona juz taksowka skok do Pozega. Tam taksowkarz Jovko podwiozl nas z fasonem na sam peron! W 4,5 godziny pociag pokonal straszna odleglosc 170 kilometrow i nad ranem bylismy w Belgradzie. Adas kupil bilet do Budapesztu, wsadzilem go w pociag i koniec przygody pt. GUCA.

Ale to nie koniec opisu tej podrozy. Chcialbym Wam napisac jeszcze o paru naszych wspolnych przemysleniach na rozne temety z Guca (czesto bardzo, bardzo praktyczne). Bedzie tez wpis "koszty" - wbrew temu co nam mowione wcale nie jest drogo.

No i oczywiscie zdjecia! Siedze teraz w cafe internet na lotnisku w Belgradzie - jest darmowa, ale sam komputer i stacje dyskow sa za barem, a tam nie daja mi wejsc. Jak znajde druga kafejke, to wrzuce, bo czaasu do samolotu do Rzymu mam az za duzo... Jak nie to trzeba bedzie pare dni poczekac.

robert64
robert sulkiewicz