Geoblog.pl    robert64    Podróże    Indie - Bombaj-Goa-Kerala-Andamany 2009    Plaza nr 2

Plaza nr 2

Indie, Havelock Island

16 marca

Plaze na Havelock maja numerki, a najslynniejsza to nr 7, na ktorej juz bylismy i przejechalismy sie nawet na sloniu. Nam sie podobalo, sloniowi jakby mniej…
Nr 7 jest polozona na zachodzie, podobnie jak nienumerowana wyjatkowo Elephant Beach. Wiekszosc resortow jest jednak polozona na wschodzie wyspy. Najliczniej zamieszkana nr 5 jest opanowana przez widocznych tu wszedzie nurkow. Na polnoc od niej jest tak zwane “centrum” – pare bud i bazar warzywny w dzien, a w nocy rybny (jest i kawałek plaży - nr 3). Jedynka to port (cypel wysuniety prawie najdalej na polnoc), a miedzy centrum i portem znajduje sie nr 2, gdzie szczesliwie udalo nam sie znalezc fajna chatke. Do wody mamy zaledwie pare metrow (jak jest przyplyw), resort nazywa sie Eco Villa, jest zadbany i to jest to o co nam chodzilo!

Polecam wszystkim tu przyjezdzajacym znalezienie na pierwsza noc czegokolwiek, a nastepnie wypozyczenie skuterkow i w spokoju szukanie dokladnie tego o co nam chodzi. Spoceni faceci z plecakami, z czekajacym na nich tuk-tukiem stawiaja sie w negocjcjach cenowych od razu na straconej pozycji…Sprawdzilismy to!

Na naszej plazy kwitnie zycie w wydaniu zwierzecym: muszelki uciekaja po piasku, przewaznie opanowane przez male kraby i inne zyjatka, ktore wykolegowaly z ich domkow pierwotnych wlascicieli. Takie sa prawa buszu! Pod woda piekne ryby i ukwialy (ponawiam proby z wrzuceniem zdjec – na razie widac z jakim skutkiem). Woda blekitna, piasek bialy, a po piasku biegaja stada bezpanskich psow (oj, zaden z moich synow nie bylby zadowolony:-) ).
Niestety odzywa sie tez flora – dzisiaj spadl 2 metry obok nas ogromny lisc z palmy kokosowej. Dobrze ze nie kokos – od teraz dokladnie sie rozgladamy.
Nurkujemy z faja – oczywiscie im dalej od brzegu tym ciekawiej (uwazam, oczywiscie ze uwazam!!!).

Informacja wazna – (w intencji poglebiania rajskosci wyspy): Sklep z alkoholem znajduje sie na prawo od wyjscia z promu (50 m), po lewej rece, niebieska buda z szyldem “wine shop”. Godziny otwarcia: 9-12 i 15-18. W niedziele nieczynne.
Asortyment zmienny, zalezny od dostaw. Piwo 50 rp but. 0,65l, najbardziej popularny wsrod miejscowych trunek, wystepujacy jak na razie tylko w pojemnosci 180 g – Indian whisky Diplomat – 50 rp i tym wlasnie tropem poszlismy (Zajacowi smakuje).

A&D
A&D - 2009-03-18 18:29
Wacie racje plaza nr2 jest najlepsza

RUDI
RUDI - 2009-03-18 20:42
Powitac panow podroznikow!!!Rowniez POZAZDROSCIC!!!Fajnie sie czyta,gdy za oknem sniezyca:-

zuza
zuza - 2009-03-19 10:15
Robert trochę męczący jest brak kontaktu z wami. Rozumiem że na wyspach wasze telefony nie działają ale może udałoby się z jakiejś budki. Uważajcie na siebie, całuję mocno.

kryska
kryska - 2009-03-20 14:31
Robert, sledzimy pilnie Twoja wycieczke i oczekujemy na dalsze wiadomosci. Pozdrowienia dla Felka i Zajaca. Uwazaj na siebie, Kryska i Michal.

OLA :)
OLA :) - 2009-03-20 19:59
Tato nie wraca.. ranki i wieczory..
caluje Was mocno, wracajcie szybko :)

robert64
robert sulkiewicz